Ziarul Obiectiv Ialomita
Ziarul Obiectiv Ialomita

Știri locale din județul Ialomița

  • HOME
  • Infotrafic
    • Anunțuri
  • Anunțuri și Informaţii Utile
  • Lege şi Ordine
  • Locuri de muncă
  • Locale Ialomița
  • Evenimente
  • Politică
  • Vremea
  • Magazin
    • Stiri nationale
    • No comment

Ialomița: Polițiști arestați pentru luare de mită

Publicat de Obiectiv Ialomita
16 martie 2018, 3:10 PM

La data de 16.03.2018, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomiţa a propus Tribunalului Ialomiţa arestarea preventivă, pe o perioadă de 30 de zile, a inculpaţilor:

  • CONDARI ANDREAS-CRISTIAN, cercetat pentru săvârşirea unei(l)infracţiuni de abuz în serviciu şi 15 infracţiunii de luare de mită;
  • MĂGUREANU IONUŢ-ADRIAN, cercetat pentru săvârşirea unei(l) infracţiuni de abuz în serviciu şi 12 infracţiuni de luare de mită;
  • IVANCIU MARIUS-ALEXANDRU, cercetat pentru săvârşirea a 3 infracţiuni de abuz în serviciu, 24 de infracţiuni de luare de mită, 1 infracţiune de instigare la fals material în înscrisuri oficiale.

La data de 16.03.2018, judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Ialomiţa a admis propunerea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa.

Precizăm că punerea în mişcare a acţiunii penale reprezintă o etapă în cadrul procesului penal care, alături de măsurile procesuale reglementate ca atare de Codul de Procedură Penală, constituie o activitate procesuală care nu poate, în nici o situaţie, să atingă principiul prezumţiei de nevinovăţie.

PT IALOMIȚA

În legătură cu:

  • –  Ialomița: Trei polițiști au fost reținuți iar unul este sub control judiciar
  • –  Ialomița: Percheziții la 5 polițiști cercetați pentru corupție
fetesti politie autostrada politisti arestati PT ialomita

Știri recente:

Ialomițenii au votat, în majoritate, cu George Simion – 55,54%. Nicușor Dan a obținut 44,46%
Alegeri prezidențiale 2025 – turul II:  51,70% dintre ialomițeni s-au prezentat la vot, mai mulți decât în primul tur
CCJ Ialomiţa – Declarație sâmbătă, 17 mai 2025, ora 21.00
Ialomița: Percheziții domiciliare desfășurate de polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase
Traficant internațional de droguri de risc, prins de polițiști, în flagrant delict, la Urziceni
Vezi mai multe ştiri din Ialomiţa ➡️

Program de gardă farmacii,
Slobozia, luna MAI 2025
agrichim>
Diami
Telefonul Varstnicului
ziare.org   ziare & stiri
  • Termeni și condiții
  • Politica de Confidențialitate
  • Obiectiv Ialomița utilizează cookies. Află mai multe
  • Contact
Facebook Twitter Youtube Instagram
Ziarul Obiectiv Ialomita © 2011 - 2025 | obiectiv.net