Ziarul Obiectiv Ialomita
Ziarul Obiectiv Ialomita

Știri locale din județul Ialomița

  • HOME
  • Infotrafic
    • Anunțuri
  • Anunțuri și Informaţii Utile
  • Lege şi Ordine
  • Locuri de muncă
  • Locale Ialomița
  • Evenimente
  • Politică
  • Vremea
  • Magazin
    • Stiri nationale
    • No comment

Ialomița: Arestat preventiv pentru omor, tentativă la omor, violare de domiciliu şi distrugere

Publicat de Obiectiv Ialomita
31 octombrie 2017, 12:32 PM

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa au dispus punerea în mişcare a acţiunii penale faţă de inculpatul Dima Daniel Victor, pentru săvârşirea infracţiunilor de omor, tentativă la omor, violare de domiciliu şi distrugere constând în aceea că:

în seara zilei de 28.10.20171-a înjunghiat cu un briceag pe numitul LV., cauzându-i leziuni traumatice care au condus Ia deces, a pătruns fără drept în curtea persoanei vătămate T.A., a distrus bunuri aparţinând acesteia, după care i-a aplicat aceleiaşi persoane vătămate lovituri în zona capului cu o ţeava metalică, producându-i leziuni traumatice.

Faţă de inculpatul Dima Daniel Victor s-a dispus măsura preventivă a reţinerii pe o durată de 24 de ore, începând cu data de 29.10.2017.

La data de 30 octombrie 2017, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomiţa a propus Tribunalului Ialomiţa arestarea preventivă a inculpatului Dima Daniel Victor, pe o perioadă de 30 de zile, propunerea fiind admisă de instanţa de judecată la aceeaşi dată.

Facem precizarea că punerea în mişcare a acţiunii penale reprezintă o etapă în cadrul procesului penal care, alături de măsurile procesuale reglementate ca atare de Codul de Procedură Penală, constituie o activitate procesuală care nu poate, în nici o situaţie să atingă principiul prezumţiei de nevinovăţie.

PT Ialomița
arestat crima ialomita disturgere ialomita omor PT ialomita tentativă de omor violare de domiciliu

Știri recente:

Ialomițenii au votat, în majoritate, cu George Simion – 55,54%. Nicușor Dan a obținut 44,46%
Alegeri prezidențiale 2025 – turul II:  51,70% dintre ialomițeni s-au prezentat la vot, mai mulți decât în primul tur
CCJ Ialomiţa – Declarație sâmbătă, 17 mai 2025, ora 21.00
Ialomița: Percheziții domiciliare desfășurate de polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase
Traficant internațional de droguri de risc, prins de polițiști, în flagrant delict, la Urziceni
Vezi mai multe ştiri din Ialomiţa ➡️

Program de gardă farmacii,
Slobozia, luna MAI 2025
agrichim>
Diami
Telefonul Varstnicului
ziare.org   ziare & stiri
  • Termeni și condiții
  • Politica de Confidențialitate
  • Obiectiv Ialomița utilizează cookies. Află mai multe
  • Contact
Facebook Twitter Youtube Instagram
Ziarul Obiectiv Ialomita © 2011 - 2025 | obiectiv.net