Luni 22 iunie
Ziarul Obiectiv Ialomița | Știri locale din județul Ialomița
Meniu

Doi minori, de 13 și 17 ani, dispăruți în râul Ialomița, la Ograda. Căutările continuă

Publicat de Razvan M.

Ieri după-amiază, în jurul orei 17:30, dispeceratul ISU Ialomița a fost sesizat cu privire la dispariția a doi minori, în vârstă de 13, respectiv 17 ani, care se aflau la scăldat în localitatea Ograda, în apele râului Ialomița.

La locul solicitării au fost alocate de urgență o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Stației de pompieri Țăndărei.

În sprijinul acestora au intervenit un echipaj de scafandri din cadrul ISU București-Ilfov și două echipaje ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

După aproximativ patru ore de căutări, cele două victime nu au fost găsite.

Echipajele s-au retras în jurul orei 21:45, iar în această dimineață operațiunile de căutare au fost reluate.

Misiunea este în dinamică.
Vom reveni cu detalii pe măsura desfășurării intervenției.

ISU Ialomița