Doi minori, de 13 și 17 ani, dispăruți în râul Ialomița, la Ograda. Căutările continuă
Publicat de Razvan M.
Ieri după-amiază, în jurul orei 17:30, dispeceratul ISU Ialomița a fost sesizat cu privire la dispariția a doi minori, în vârstă de 13, respectiv 17 ani, care se aflau la scăldat în localitatea Ograda, în apele râului Ialomița.
La locul solicitării au fost alocate de urgență o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Stației de pompieri Țăndărei.
În sprijinul acestora au intervenit un echipaj de scafandri din cadrul ISU București-Ilfov și două echipaje ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.
După aproximativ patru ore de căutări, cele două victime nu au fost găsite.
Echipajele s-au retras în jurul orei 21:45, iar în această dimineață operațiunile de căutare au fost reluate.
Misiunea este în dinamică.
Vom reveni cu detalii pe măsura desfășurării intervenției.
ISU Ialomița


