Miercuri 17 iunie
Ziarul Obiectiv Ialomița | Știri locale din județul Ialomița
Meniu

Accident rutier pe DJ213, la Gura Ialomiței. Patru persoane au fost preluate de echipajele SMURD și SAJ și transportate la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Accident rutier produs în jurul orei 19:05, pe raza comunei Gura Ialomiței, pe DJ 213. Un autoturism a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un cap de pod.

La locul solicitării s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, în sprijin două echipaje ale SAJ Ialomița- substația Țăndărei.

În evenimentul rutier au fost implicate patru persoane conștiente și neîncarcerate, care au fost monitorizate la locul intervenției de echipajele medicale.

Ulterior toate cele patru persoane au fost preluate de echipajele SMURD și SAJ și transportate la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Pompierii au mai asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor autoturismului.

sursa: ISU Ialomița