Rezultate alegeri locale 2020. Primarii localităților din județul Ialomița

Rezultatul alegerilor locale din 27 septembrie. Surprizele acestor alegeri sunt primarii USR PLUS de la Gârbovi și Miloșești, primarul ALDE de la Gheorghe Lazăr, independentul de la Movilița, primarul PI de la Ion Roată, primarul AUR de la Amara și primarul PNL de la Slobozia. Surprize întâlnim și în alte localități, unde primari cu vechime au fost înlocuiți, cum este cazul la Mihail Kogălniceanu, Gheorghe Doja, Dridu, iar exemplele pot continua… Din cele 66 de localități ale județului, PSD Ialomița are primari în trei orașe, într-un municipiu și 34 de comune, PNL are primari în două municipii și 15 comune, AUR are un primar de oraș, PRO România are trei primari de comune, ALDE – 2, USR-PLUS – 2, Partidul Ialomițenilor – 2, iar un primar este independent.

Municipiul SLOBOZIA – Soare Dragoş (Partidul Național Liberal) –  4.907, Potor Dănuţ-Alexandru (Partidul Social Democrat) – 4.800, Mocioniu Adrian-Nicolae (Partidul Pro România) – 3353, Boancă Rodica (Alianța Pentru Unirea Românilor) – 755, Ionaşcu Gabi  (Partidul Mișcarea Populară) – 508, Martin Ioan (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 360, Băcanu Valentin (Partidul Ialomițenilor) – 308, Petre Constantin -298, Donose Octavian – Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) – 290, Ghibanu Ştefan (Partidul Ecologist Român) – 203

Prezența la vot a fost de 37,65%, total votanți 16.187 (15.828 pe liste permanente, 329 pe liste suplimentare, 30 cu urna mobilă)

Publicitate

Municipiul FETEȘTI – Şonchereche Laurenţiu Georgică (Partidul Social Democrat) – 3.592, Catrinoiu Gheorghe (Partidul Național Liberal) – 2966, Stoian Stelian-Duţu (Partidul Pro România) – 1.478, Burcia Constantin (Alianța Usr Plus) – 746, Iancu Iulică (Partidul Ecologist Român) – 243, Iosif Dorel (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 151, Răican Gabriel (Partidul Mișcarea Populară) – 144, Duţă Octavian – 96, Vlad Silviu-Ioan – 80.

Prezența la vot a fost de 35,53%, total votanți 9.871 (9.638 pe liste permanente, 214 pe liste suplimentare, 19 urna mobilă)

Municipiul URZICENI – Sava Constantin (Partidul Național Liberal) – 2.302, Martinescu Oana-Alexandra (PSD)  – 1369, Cateliu Gabriel  Alianța (Usr Plus) – 403, Dinu Ion (Partidul Ialomițenilor)- 261, Peiu Grigore-Adrian (Partidul Pro România) – 232, Ioniţă Gheorghe (Partidul Mișcarea Populară) – 126, Lecatzas Georges (Alianța Pentru Unirea Românilor) -121, Neagu Marian (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – ALDE)  – 89

Prezența la vot a fost de 36,49%, total votanți 5.057 (4.957 pe liste permanente, 95 pe liste suplimentare, 5 cu urna mobilă)

Orașul AMARASandu Alin Sorin (Alianța Pentru Unirea Românilor – AUR) – 894, Măiţă Ion (Partidul Social Democrat) – 830, Mihai Daniel-Ionuţ (Partidul Pro România) – 681, Ţintă Nicolae (Partidul Național Liberal) – 525, Bucur Gheorghe (Partidul Mișcarea Populară) – 45, Leca Ileana (Alianța Usr Plus) – 45

Prezența la vot a fost de 47,67%, total votanți 3.120 (3.069 pe liste permanente, 43 pe liste suplimentare, 8 cu urna mobilă)

Orașul CĂZĂNEȘTI – Stelian Traian (Partidul Social Democrat) – 517, Meleacă Vasile (Alianța Usr Plus) – 241, Paraschiv Mitică (Partidul Național Liberal) – 220, Măchiţă Alexandru (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – ALDE) – 219, Băetu Elena (Partidul Pro România) -129, Iancu Elena-Nicoleta (Partidul Mișcarea Populară) – 98

Prezența la vot a fost de 52,66%, total votanți 1.501 (1420 pe liste permanente, 52 pe liste suplimentare, 29 cu urna mobilă)

Orașul FIERBINȚI-TÂRG – Iusein Iuksel (Partidul Social Democrat) – 982, Petre Sorin (Partidul Național Liberal) – 897, Pîrvu Dobre (Alianța Usr Plus) –  844, Constantin Clement-Florian (Partidul Pro România) – 23, Ion Nicolae-Valentin (Partidul Ialomițenilor) – 19, Istrate Constantin (Partidul Mișcarea Populară) – 17

Prezența la urne a fost de 76,18%, total votanți 2.854 (din care 97 pe liste suplimentare, 64 cu urna mobilă)

Orașul ȚĂNDĂREI – Roman George-Cristian (Partidul Social Democrat) – 1.100, Vasile Andrei (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 660, Mitrea Traian (Partidul Național Liberal) – 639, Petrache Gheorghe (Partidul Pro România) – 544, Achimaş Cristian-Lucian  (Partidul Ialomițenilor) – 451, Balea Marin (Partidul Ecologist Român) – 409, Spînu Lucian (Partidul Mișcarea Populară) – 39.

Prezența la urne a fost de 35,30%, total votanți 4.062 (3.980 pe liste permanente, 75 pe suplimentare, 7 cu urna mobilă)

Comuna ADÂNCATABarbu Ionel Valentin (PNL) – 824 voturi, Marin Gheorghe (Pro România) 294, Vasile Marin (PSD)- 195

Prezența la vot a fost de 69,48%, total votanți 1.362 (1286 pe listele permanente, 42 pe liste suplimentare, 34 cu urna mobilă).

Comuna ALBEȘTI –  Jugănaru Emil (PSD) – 415 voturi, Bordei Anda – Cristina (Pro România) – 218, Lăderu Ioniță (PNL) – 34.

Prezența la vot a fost de 73,42%, total votanți 699 (636 pe listele permanente, 16 pe listele suplimentare, 47 cu urna mobilă)

Comuna ALEXENI – Crețu Ion (PNL) – 526 voturi, Stan Sandu (PSD) – 379 voturi, Alecu Vasile – 06, Sava Gheorghe (USR – PLUS) – 37

Prezența la vot a fost de 70,85%, total votanți – 1.335 (1.209 pe listele permanente, 33 pe listele suplimentare, 93 cu urna mobilă)

Comuna ANDRĂȘEȘTI – Vasile Adrian (Partidul Național Liberal)- 409, Avrămiţă Mihail-Laurenţiu (Partidul Social Democrat) – 316, Uşurelu Ionel        (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde)- 198, Iosif Marian (Partidul Pro România) – 38, Mafteiu Andrei-Eusebiu (Alianța Usr Plus) – 30.

Prezența la vot a fost de 59,69%, total votanți – 1.031 (994 liste permanente, 24 pe liste suplimentare, 13 cu urna mobilă)

Comuna ARMĂȘEȘTI – Carpen Marius (PSD) – 609 voturi, Ilie Gheorghe Alexandru (PNL) – 227

Prezența la vot a fost de 51,45%, total votanți 900 (888 liste permanente, 12 pe liste suplimentare)

Comuna AXINTELE – Grigore Tudor (PSD) – 499 voturi, Ghinea Vasile (PNL) – 198, Moise Iulian Marius (Pro România), Lefter Adelin (PI) – 40.

Prezența la vot a fost de 49,80%, total votanți 891 (873 pe liste permanente, 18 pe liste suplimentare)

Comuna BALACIU – Mihu Cornel (PNL) – 337 de voturi, Simion Mirel Dănuț (PSD) – 307, Săvulescu Mihail (Pro România) – 34

Prezența la vot a fost de 58,97%, total votanți 723 (647 pe liste permanente, 24 pe liste suplimentare, 52 cu urna mobilă)

Comuna BĂRBULEȘTI – Liță Vasile (PSD) – 837, Bacriță Dumitru (PNL) – 684, Vasile Ionel (Pro România) – 21, Chelu Vasile (ALDE) – 21.

Prezența la urne a fost de 40,82%, total votanți 1.662 (660 pe listele permanente, 2 pe liste suplimentare)

Comuna BĂRCĂNEȘTI – Radu Nicolae (Partidul Social Democrat) – 631, Popa Daniel (Partidul Pro România) – 526, Măchiţă Daniela (Partidul Național Liberal) – 170, Herea Valerică (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 51, Preda Florina (Partidul Ialomițenilor) – 20

Prezența la vot a fost de 56,33%, total votanți 1.495 (1.464 pe liste permanente, 31 pe liste suplimentare)

Comuna BORĂNEȘTI – Grecea Ionuț (PNL) – 687, Nae Adrian (PSD) – 638, Aeleni Petru (ALDE) – 19

Prezența la vot a fost de 77,62%, total votanți 1.457 (1415 pe listele permanente, 20 pe liste suplimentare, 22 cu urna mobilă)

Comuna BORDUȘANI – Marin Vasile Bobocel (PNL) – 991, Bîlbîe Ionel (Pro România) – 472, Vrînceanu Gheorghe (PSD)

Prezența la vot a fost de 46,30%, total votanți 1.827, din care unul pe lista suplimentară.

Comuna BUCU – Drăgușin Ion (Partidul Ialomițenilor) – 672, Dragomir Stelică (PSD) – 77, Sultănescu Adrian (PNL)- 54, Gheorghe Gheorghe (PMP) – 45, Gîb Ilie (USR-PLUS) – 45.

Prezența la vot a fost de 44,76%, total votanți 927 (892 pe liste permanente, 4 pe liste suplimentare, 31 cu urna mobilă)

Comuna BUEȘTI – Mihăilă Nicolae (PSD) – 510 voturi, Ion Ion (PNL) – 20

Prezența la urne a fost de 64,75%, total votanți 542 (522 pe liste permanente, 2 pe liste suplimentare, 18 cu urna mobilă)

Comuna CIOCÂRLIA – Viocilă Eugen (PSD) – 311 voturi, Boraciu Nicoleta (PNL) – 103.

Prezența la vot a fost de 66,35%, total votanți 424 (402 pe liste permanente, 10 pe liste suplimentare, 12 cu urna mobilă)

Comuna CIOCHINA – Câmpulungeanu Vasile (PNL) – 699 voturi, Stroe Gheorghe (PSD) – 501, Țolea Marian (Alianța USR PLUS) – 426.

Prezența la vot a fost de 68,74%, total votanți 1.700 (1623 pe liste permanente, 49 pe liste suplimentare, 28 cu urna mobilă)

Comuna CIULNIȚA – Gheorghe Stelică (ALDE) – 675, Grigore Constantin (PNL) – 203, Prepeliță Alexe (PSD) – 153, Voinea Florin (USR PLUS) – 20

Prezența la vot a fost de 55,82%, total votanți 1.087 (1.062 pe liste permanente, 24 pe liste suplimentare, 1 urna mobilă)

Comuna COCORA – Lefter Sorin Dănuț (PNL) – 779, Toader Vasile (PSD) – 183, Buga Coca (USR PLUS) – 68, Șerban Andrei Răzvan (Pro România) – 57, Gogan Petre (PMP) – 27

Prezența la vot a fost de 70,22%, total votanți – 1.158 (1.111 pe liste permanente, 13 pe liste suplimentare, 34 cu urna mobilă)

Comuna COLELIA Niţă Nichita (Partidul Social Democrat) – 481, Oprescu Florin (Partidul Național Liberal) – 93

Prezența la vot a fost de 65,68%, total votanți 601 (524 pe liste permanente, 11 pe liste suplimentare, 66 cu urna mobilă)

Comuna COSÂMBEȘTI – Popescu Bogdan (PSD) – 430, Meluță Marian Iulian (Pro România) – 332, Vintilescu Gabriel (PNL) – 117, Butilă Laura Cristina (USR PLUS) – 30, Pleșca Ionuț Cătălin (PI) – 20

Prezența la vot a fost de 63,55%, total votanți 980 (913 pe liste permanente, 10 pe liste suplimentare, 57 cu urna mobilă)

Comuna COȘERENI – Tudorache Lucian (PNL) – 1.288, Stoian Dorin (PSD) – 495, Boranic Constantin (Pro România) – 159, Crîngașu Gheorghe (PI) – 63

Prezența la vot a fost de 60,48%, total votanți 2.83 (2.128 pe liste permanente, 29 pe liste suplimentare, 26 cu urna mobilă)

Comuna DRĂGOEȘTI – Gheorghe Mihail (PSD) – 240, Ștefan Mioara (PNL) – 214, Mitrea Ion – 213, Popescu Florin Gheorghe (Pro România) – 32, Pavel Emil (PMP) – 11.

Prezența la vot a fost de 100, 40%, total votanți 747(562 pe liste permanente, 148 pe liste suplimentare, 37 cu urna mobilă)

Comuna DRIDU – Dumitru Lucian (PSD) – 881 voturi, Turiga Valentin (PNL) – 426, Dobre Petre (Pro România) – 176, Miloș Cristian Andru (Partidul Verde) – 60.

Prezența la vot a fost de 61,35%, total votanți 1.632 (1.67 pe liste permanente, 48 pe liste suplimentare, 17 cu urna mobilă)

Comuna FACĂENI – Roșu Nuți (PNL) – 1.304, Mihai Liviu (PSD) – 491, Burlacu Dumitru Ionuț (PI) – 400.

Prezența la vot a fost de 53,36%, total votanți 2.315, 2.288 pe liste permanente, 27 pe liste suplimentare)

Comuna GÂRBOVI – Popa Vasile (USR PLUS) – 641 voturi, Popa Grigore (PSD) – 528, Stan Georgică (PNL) – 106, Dumitru Marian (Pro România) – 84, Gheorghe Gabriel (PMP) – 30, Păun Victor – 22.

Prezența la vot a fost de 48,41%, total votanți 1.484 (1.463 pe liste permanente, 15 pe liste suplimentare, 6 cu urna mobilă)

Comuna GHEORGHE DOJA – Curelea Ion (PSD) – 766, Ion Mihai (PNL) – 326, Vlăsceanu Puiu (Pro România) – 45, Iordache Aurel (USR PLUS) – 63.

Prezența la vot a fost de 66,37%, total votanți 1.441 (1.316 pe liste permanente, 17 pe liste suplimentare, 108 cu urna mobilă)

Comuna GHEORGHE LAZĂR – Zaharia Elena Gabriela (ALDE) – 516, Buzea Marian (PSD) – 440, Pericli Nicu (Pro România) – 192, Veliant Laurențiu Gabriel (PNL) – 54.

Prezența la vot a fost de 67,22%, total votanți 1.249 (1.206 pe liste permanente, 4 pe liste suplimentare, 39 cu urna mobilă)

Comuna GIURGENI – Dinu Valere (PSD) – 334, Roșu Gică (PNL) – 268 Dumitru Marian (Pro România) – 68, Cirică Victor (PI) – 55

Prezența la vot a fost de 66,19%, total votanți 756 (703 pe liste permanente, 5 pe liste suplimentare, 48 cu urna mobilă)

Comuna GRINDU – Trîmbiţaşu Marian (Pro România) – 246, Alexandru Laurenţiu-Florin  (PNL) – 216, Radu Alexandrina – 213, Ionică Ionel (PSD) – 162, Orbu Roxana-Mădălina (PMP) – 33, Ristache Valentin (Partidul Ialomițenilor) –  21

Prezența la vot a fost de 59,00%, total votanți 934 (922 pe liste permanente, 7 pe suplimentare, 5 cu urna mobilă)

Comuna GRIVIȚA –  Stroe Vasile (PNL) – 814, Berbecel Ștefaniea (USR PLUS) – 320, Nica Cornel(PSD) – 228, Buga Mihaela (ALDE) – 44, Nedeloiu Iulia (PMP) – 33, Ionescu Smaranda( Pro România) – 21.

Prezența la vot a fost de 56,98%, total votanți 1.526 (1.409 pe liste permanente, 14 pe liste suplimentare, 103 cu urna mobilă)

Comuna GURA IALOMIȚEI – Ionașcu Iulian (PSD) – 457, Jipa Ioan (PNL) – 392, Biserică Nicu (ALDE) – 198, Florea Alexandru (PI) – 112, Corbu Elena Tatiana (Pro România) – 46, Oprea Ionel – 43, Gorgovan Paulina (USR PLUS) – 10.

Prezența la vot a fost de 63,66%, total votanți 1.309 (1.296 pe liste permanente, 12 pe suplimentare 1 cu urna mobilă)

Comuna ION ROATĂ – Cazacu Marinică (PI) – 676, Păun Ionel (PSD) – 568, Ghiță Mihai (PNL) – 459, Negoiță Radu (ALDE) – 77, Roșca Bogdan Lucian (USR PLUS) – 53, Pavel Nicolae (Pro România)

Prezența la vot a fost de 68,16%, total votanți 1.931 (1.805 pe liste permanente, 89 pe liste suplimentare, 37 cu urna mobilă)

Comuna JILAVELE – Ene Miloievici Petre (PSD) – 746, Albu Măiță (PNL) – 406, Miclea Valentin (Pro România) – 93, Dolete Nicolae (Partidul Ecologist Român) – 62, Marin Vasile (ALDE) – 46

Prezența la vot a fost de 51,17%, total votanți 1.418 (1340 pe liste permannete 16 pe liste suplimentare, 62 cu urna mobilă)

Comuna MAIA – Niculae Sorin (Partidul Pro România) – 530, Militaru Mioara (Partidul Național Liberal) – 271, Zamfir Marian (Partidul Social Democrat) – 149, Brebu Constantin (Alianța Usr Plus) -86, Paraschiv Gheorghe (Partidul Ialomițenilor) – 42.

Prezența la vot a fost de 83,85%, total votanți 1.122 (1.022 pe liste permanente, 76 pe liste suplimentare, 24 cu urna mobilă)

Comuna MANASIA – Veihemer Alexandru (PSD) – 602 voturi, Dănilă Valentin (PMP) – 450, Mangheniță Eracle (Asociația Partida Romilor Pro Europa) – 206, Ioniță Gheorghe (USR PLUS) – 170, Oprea Gelal (PNL) – 162, Cristache Mihăiță (Pro România) – 137, Popa Petrișor (ALDE) – 78, Constantin Dumitru (PI) – 61, Andrei Daniela – 31.

Prezența la vot a fost de 52,08%, total votanți 1.960 (1.915 pe liste permanente, 45 pe liste suplimentare)

Comuna MĂRCULEȘTI – Ciriblan Romeo-Sorin (PSD) – 446, Ciriblan Gheorghe (Partidul Ialomițenilor)-147, Voicu Ion-Arteme (PNL) – 133, Nedelcu-Marcu Adelina (Partidul Pro România) – 82, Niţu Cicerone (Partidul Alianţa Liberalilor şi Democraţilor – ALDE) – 17, Ghinea Valentin (Partidul Ecologist Român – 17.

Prezența la vot a fost de 66,21%, total votanți 880 (861 pe liste permanente, 19 cu urna mobilă)

Comuna MIHAIL KOGĂLNICEANU – Barbu Mihăiţă (Partidul Social Democrat) – 759, Dinu Alexandru (Partidul Național Liberal) – 506, Florea Ion (Partidul Pro România) – 249, Cioară Marian (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 104

Prezența la vot a fost de 62,60%, total votanți 1.671 (1.599 pe liste permanente, 39 pe liste suplimentare, 33 cu urna mobilă)

Comuna MILOȘEȘTI – Trifu Dumitru (USR PLUS) – 685, Chiţoiu Nelu (PNL) – 289, Chiţoiu Silvia – Adela (Pro România) –  144, Săvulescu Stela (PSD) – 102, Necula Viorel            (ALDE) – 53

Prezența la vot a fost de 66,28%, total votanți 1.345 (1.195 pe liste permanente, 14 pe suplimentare,  136 cu urna mobilă)

Comuna MOLDOVENI – Dumitru Victor-Alexandru (PSD) –  457, Ivan Alexandru (PNL) – 58

Prezența la vot a fost de 61,73%, total votanți 542 (482 pe liste permanente 17 pe suplimentare, 43 cu urna mobilă)

Comuna MOVILA – Mihai Valeriu (PSD) – 470, Şelaru Ion Daniel (PNL) – 202, Prunuţă Ion (PMP) – 93

Prezența la vot a fost de 53,17%, total votanți 830 (784 pe liste permanente, 6 pe suplimentare, 40 cu urna mobilă)

Comuna MOVILIȚA – Goga Ioan  – 267, Petre Petre (PSD) – 256, Drăghici Marian (PNL) – 202, Vîrşaru Ionuţ-Lucian (USR PLUS) –  160, Mihalache Ion (Partidul Puterii Umaniste (social-liberal)       – 157, Nicolae Cristina     (Partidul Pro România) – 71, Călin Anişoara (PMP) – 30

Prezența la vot a fost de 60,97%, total votanți 1.189 (1.165 pe liste permanente, 24 pe liste suplimentare)

Comuna MUNTENI-BUZĂU – Stan Florin (PSD) – 1.031 voturi, Soare Gheorghe (PNL) – 464

Prezența la vot a fost de 56,83%, total votanți 1.564 (1.463 pe liste permanente, 9 pe liste suplimentare, 92 cu urna mobilă)

Comuna OGRADA  – Badea Lilian (PSD) – 681, Gongea Ion – 512, David Dobrică (PNL) – 135, Dinu Corina (Pro România) – 35

Prezența la vot a fost de 59,95%, total votanți 1.409 (1.343 pe listele permanente, 3 pe liste suplimentare, 63 cu urna mobilă)

Comuna PERIEȚI – Mustăţea Gheorghe-Marian (Partidul Social Democrat) – 901, Merlea Sile-Adrian (Partidul Național Liberal) – 696, Ciuperceanu Cătălin-Ion (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 36, Firfirică Alina (Alianța Usr Plus) – 36, Neagu Mihaela-Elena  (Partidul Ialomițenilor) -26, Pocotilă Gheorghe (Partidul Mișcarea Populară) – 15.

Prezența la vot a fost de 5881%, total votanți 1.781 (1.691 pe liste permanente, 65 pe suplimentare, 25 cu urna mobilă)

Comuna PLATONEȘTI – Negraru Florinel (PSD) – 414, Ivănuş Sebastian (Pro România) – 299, Nedelcu Aurică (PNL) – 220

Prezența la vot a fost de 63,14%, total votanți 963 (din care 23 pe liste suplimentare, 16 cu urna mobilă)

Comuna RĂDULEȘTI – Micu Constantin (PSD) – 586 voturi, Anghel Marin (PNL) – 69

Prezența la vot a fost de 75,13%, total votanți 677 (559 pe liste permanente, 118 pe liste suplimentare)

Comuna REVIGA – Barbu Nițu (PSD) – 725, Andrei Marian (PNL) – 462)

Prezența la vot a fost de 60%, total votanți 1.292 (din care 10 pe liste suplimentare, 20 cu urna mobilă)

Comuna ROȘIORI – Anghel Ion (PSD) – 622, Cristea Nicu (PNL) – 470.

Prezența la vot a fost de 73,45%, total votanți 1.140 (din care 16 pe liste suplimentare, 90 cu urna mobilă)

Comuna SĂLCIOARA – Stoica Gabriel (PNL) – 808, Ilie Maria (PSD) – 554

Prezența la vot a fost de 80,83%, total votanți 1.426 (1.260 pe liste permanente, 61 pe liste suplimentare, 105 cu urna mobilă)

Comuna SĂRĂTENI- Tocileanu Eugen (PNL) – 380, Mihuleac Ana -175, Dinu Gina (PMP) – 109, Grigore Doru (PER) – 8.

Prezența la vot a fost de 76,84%, total votanți 730 (666 pe liste permanente, 53 pe suplimentare, 11 cu urna mobilă)

Comuna SĂVENI –Drăgoi Daniela-Mariana (Partidul Pro România) –  916, Neagu Emilian (Partidul Național Liberal) – 189, Floroiu Marian (Partidul Social Democrat) – 153, Muzgociu Ionel(ALDE) – 39, Moise Gheorghe -16.

Prezența la vot a fost de 49,28%, total votanți 1.378 (din care 17 pe liste suplimentare, 3 cu urna mobilă)

Comuna SCÂNTEIA – Ilie Georgeta (PSD) – 1.104, Filipoiu Iulian (PNL) – 271, Grosu Nicușor Cristian (ALDE) – 72

Prezența la vot a fost de 50,14%, total votanți 1.530 (din care 12 pe liste suplimentare, 25 cu urna mobilă)

Comuna SFÂNTU GHEORGHE – Teculescu Petru-Mădălin (Partidul Național Liberal) – 453, Ifrim Nicolae  (Partidul Social Democrat) – 234, Manolache Alexandru-Florin (Alianța Pentru Unirea Românilor) – 94, Bogdan Valentin (Partidul Mișcarea Populară) – 39, Cioată Gheorghe-Adrian (Partidul Ialomițenilor) – 33, Săvulescu Romeo  (Partidul Pro România) – 10

Prezența la vot a fost de 60,14%, total votanți 904 (din care 5 pe liste suplimentare, 10 cu urna mobilă)

Comuna SINEȘTI – Ion Marian (PSD) – 752, Andrei Florin (PNL) – 695, Dumitru Ion (Pro România) – 151

Prezența la vot a fost de 77,79%, total votanți 1647 (165 pe liste suplimentare, 1 cu urna mobilă)

Comuna STELNICA –Brateş Costel (PSD) –  479, Zainea Ancuţa (PNL) – 311, Sava Ani-Titela (USR PLUS) – 34, Dima Constantin (PMP) – 26

Prezența la vot a fost de 60,78%, total votanți 899 (din care 1 pe liste suplimentare, 37 cu urna mobilă)

Comuna SUDIȚI – Șincan Vasile (PSD) – 627, Bodeanu Iuliana Alexandrina (PNL) – 557.

Prezența la vot a fost de 72,64%, total votanți 1.211 (1.130 pe liste permanente, 9 pe suplimentare, 72 cu urna mobilă)

Comuna TRAIAN –  Năstase Fănel (Partidul Social Democrat) – 717, Corbu Georgian (Partidul Pro România) – 466, Dumitru Marian (Partidul Național Liberal) -352, Barbu Gheorghe (Partidul Alianţa Liberalilor Şi Democraţilor – Alde) – 31

Prezența la vot a fost de 68,66%, total votanți 1.70 (din care 18 pe suplimentare și 42 cu urna mobilă)

Comuna VALEA CIORII – Ionescu Ștefan (PSD) – 646, Fătu Ionuț (PNL) – 318, Stan Mihaela Elena (USR PLUS) – 60.

Prezența la vot a fost de73,30%, total votanți 1.060 (din care 16 pe liste suplimentare, 62 cu urna mobilă)

Comuna VALEA MĂCRIȘULUI – Bobeş Mihail (PSD) – 551, Neidoni Sabin               (Pro România) – 268, Nae Antonel (PNL) – 51, Bobeş Ştefan (PMP)  – 36

Prezența la vot a fost de 7168%, total votanți 957 (din care 49 pe liste suplimentare, 35 cu urna mobilă)

Comuna VLĂDENI – Dinu Marian (PNL) – 637, Corlău Cristian (PSD) – 490.

Prezența la vot a fost de 69,39%, total votanți 1.152 (1.145 pe liste permanente, 7 pe liste suplimentare).