Ziarul Obiectiv Ialomita
Ziarul Obiectiv Ialomita

Știri locale din județul Ialomița

  • HOME
  • Infotrafic
    • Anunțuri
  • Anunțuri și Informaţii Utile
  • Lege şi Ordine
  • Locuri de muncă
  • Locale Ialomița
  • Evenimente
  • Politică
  • Vremea
  • Magazin
    • Stiri nationale
    • No comment

Poliția animalelor a ridicat din apartamentul unei femei din Slobozia nouă pisici și un câine. Animalele s-ar fi aflat în pericol, nefiind îngrijite corespunzător

Publicat de Razvan M.
10 iulie 2023, 4:06 PM

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au fost sesizați de către un bărbat de 45 de ani, din municipiul Slobozia, cu privire la faptul că în blocul în care locuiește, pe scară, se simte un miros pestilențial care ar proveni dintr-un apartament în care s-ar afla un număr mare de animale.

Politia Animalelor Slobozia

În urma verificărilor, polițiștii au identificat o femeie de 50 de ani, din municipiul Slobozia, care detinea în apartamentul său nouă pisici cu vârste diferite si un câine.

De asemenea, s-a constatat că animalele în cauză s-ar fi aflat în pericol, acestea nefiind îngrijite corespunzător.

Astfel, polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor împreună cu reprezentanți ai Direcției de Asistență Socială și Direcția de Administrare a Domeniului Public au ridicat animalele, acestea fiind plasate provizoriu în grija autorităților locale, prin intermediul asociațiilor sau fundațiilor pentru protecția necuvântătoarelor, pentru a fi adoptate.

sursa: IPJ Ialomița

 

animale de companie caini pisici politia animalelor slobozia

Știri recente:

CCJ Ialomița: Alegerile prezidențiale au decurs în condiții normale, fără să fie înregistrate incidente deosebite
Ialomițenii au votat, în majoritate, cu George Simion – 55,54%. Nicușor Dan a obținut 44,46%
Alegeri prezidențiale 2025 – turul II:  51,70% dintre ialomițeni s-au prezentat la vot, mai mulți decât în primul tur
CCJ Ialomiţa – Declarație sâmbătă, 17 mai 2025, ora 21.00
Ialomița: Percheziții domiciliare desfășurate de polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase
Vezi mai multe ştiri din Ialomiţa ➡️

Program de gardă farmacii,
Slobozia, luna MAI 2025
agrichim>
Diami
Telefonul Varstnicului
ziare.org   ziare & stiri
  • Termeni și condiții
  • Politica de Confidențialitate
  • Obiectiv Ialomița utilizează cookies. Află mai multe
  • Contact
Facebook Twitter Youtube Instagram
Ziarul Obiectiv Ialomita © 2011 - 2025 | obiectiv.net