Duminică 14 iunie
Ziarul Obiectiv Ialomița | Știri locale din județul Ialomița
Meniu

Incendiu la un apartament din Slobozia

Publicat de Obiectiv Ialomita

În urmă cu puțin timp, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la ultimul nivel al unui bloc cu 4 etaje din municipiul Slobozia.

La fața locului, s-au deplasat de urgență cinci echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o descarcerare, o ambulanță SMURD și o autoscară.

La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta în interiorul bucătăriei la nivelul aragazului, întregul apartament cât și casa scării erau inundate cu un fum dens.

Echipajul SMURD a acordat primul ajutor medical mamei proprietarului, cu vârsta de 58 de ani, care a suferit un atac de panică, ulterior după monitorizare aceasta a refuzat transportul la spital.

Au fost evacuate 30 de persoane, incendiul a fiind stins în limitele găsite de pompieri.

Au ars un aragaz și mobilierul din bucătărie.

Cel mai probabil, evenimentul s-a produs din cauza unui aparat de gătit lăsat nesupravegheat. ISU Ialomița