Alegeri locale 2016 – Primarii localităților din județul Ialomița

Rezultate Alegeri locale Ialomita 2016. Lista cu Primarii localităților din județul Ialomița

  1. PRIMAR MUNICIPIUL SLOBOZIA  – PSD  – MOCIONIU ADRIAN-NICOLAE
  2. PRIMAR MUNICIPIUL FETEŞTI – PSD – GAFIȚOI SORIN
  3. PRIMAR MUNICIPIUL URZICENI – PNL – SAVA CONSTANTIN
  4. PRIMAR ORAŞ AMARA – PSD – MORARU VICTOR
  5. PRIMAR ORAŞ CĂZĂNEŞTI – ALDE – MACHIȚĂ ALEXANDRU
  6. PRIMAR ORAŞ FIERBINŢI-TÂRG – PSD – IUSEIN IUKSEL
  7. PRIMAR ORAŞ ŢĂNDĂREI – PSD – ROMAN GEORGE-CRISTIAN
  8. PRIMAR ADÂNCATA – PNL – BARBU IONEL VALENTIN
  9. PRIMAR ALBEŞTI – PSD – JUGĂNARU EMIL
  10. PRIMAR ALEXENI – PSD – CĂRBUNE ION
  11. PRIMAR ANDRĂŞEŞTI –  PNL – VASILE ADRIAN
  12. PRIMAR ARMĂŞEŞTI – PSD – CARPEN MARIUS
  13. PRIMAR AXINTELE – PSD – GRIGORE TUDOR
  14. PRIMAR BALACIU – PSD – SIMION MIREL DĂNUȚ
  15. PRIMAR BARBULEŞTI – PNL – BĂCRIŢĂ DUMITRU
  16. PRIMAR BĂRCĂNEȘTI – PNL – POPA DANIEL
  17. PRIMAR BORĂNEŞTI – PSD – NAE ADRIAN
  18. PRIMAR BORDUŞANI – PNL – MARIN VASILE-BOBOCEL
  19. PRIMAR BUCU – PI – DRĂGUŞIN ION
  20. PRIMAR BUEŞTI – PSD – MIHĂILĂ NICOLAE
  21. PRIMAR CIOCÂRLIA – PSD – DRAGOMIR RĂDUCANU
  22. PRIMAR CIOCHINA – PNL – CÂMPULUNGEANU VASILE
  23. PRIMAR CIULNIŢA – ALDE – GHEORGHE STELICĂ
  24. PRIMAR COCORA – PSD – LEFTER SORIN DĂNUȚ
  25. PRIMAR COLELIA – PSD – NIŢĂ NICHITA
  26. PRIMAR COSÂMBEŞTI – PSD – POPESCU BOGDAN
  27. PRIMAR COŞERENI – PNL – TUDORACHE LUCIAN
  28. PRIMAR DRĂGOEŞTI – PSD – MITREA ION
  29. PRIMAR DRIDU – PNL – TURIGA VALENTIN
  30. PRIMAR FĂCĂENI – PNL – ROŞU NUTI
  31. PRIMAR GÂRBOVI – PSD – POPA GRIGORE
  32. PRIMAR GHEORGHE DOJA DOJA – PNL – ION MIHAI
  33. PRIMAR GHEORGHE LAZĂR – PSD – BUZEA MARIAN
  34. PRIMAR GIURGENI – PSD – DINU VALERE
  35. PRIMAR GRINDU – PSD – VIERU COSTEL
  36. PRIMAR GRIVIŢA – PNL – STROE VASILE
  37. PRIMAR GURA IALOMIŢEI – PSD – LAMBRU CRISTINEL-CONSTANTIN
  38. PRIMAR ION ROATĂ- PNL – GHIȚĂ MIHAI
  39. PRIMAR JILAVELE – PSD – ENE-MILOIEVICI PETRE
  40. PRIMAR MAIA – PSD – ZAMFIR MARIAN
  41. PRIMAR MANASIA – PNL –  OPREA GELAL
  42. PRIMAR MĂRCULEŞTI – PSD – CIRIBLAN ROMEO-SORIN
  43. PRIMAR MIHAIL KOGĂLNICEANU – PNL – DINU ALEXANDRU
  44. PRIMAR MILOŞEŞTI – PNL – CHIŢOIU NELU
  45. PRIMAR MOLDOVENI – PSD – DUMITRU VICTOR-ALEXANDRU
  46. PRIMAR MOVILA – PSD – MIHAI VALERIU
  47. PRIMAR MOVILIȚA – PSD – PETRE PETRE
  48. PRIMAR MUNTENI-BUZĂU – PSD – STAN FLORIN
  49. PRIMAR OGRADA – PSD – BADEA LILIAN
  50. PRIMAR PERIEŢI – ALDE – MERLEA SILE-ADRIAN
  51. PRIMAR PLATONEŞTI – PSD – NEGRARU FLORINEL
  52. PRIMAR RĂDULEŞTI – PSD – MICU CONSTANTIN
  53. PRIMAR REVIGA – PSD – BARBU NIŢU
  54. PRIMAR ROŞIORI – PNL – CRISTEA NICU
  55. PRIMAR SĂLCIOARA – PSD – STOICA GABRIEL
  56. PRIMAR SĂRĂŢENI – PNL – TOCILEANU EUGEN
  57. PRIMAR SĂVENI – PSD – DRĂGOI DANIELA-MARIANA
  58. PRIMAR SCÂNTEIA – PSD – ILIE GEORGETA
  59. PRIMAR SFÂNTU GHEORGHE – PNL – TECULESCU PETRU-MĂDĂLIN
  60. PRIMAR SINEŞTI – PSD – ION MARIAN
  61. PRIMAR STELNICA – PSD – DECU FĂNICA
  62. PRIMAR SUDIŢI – PSD – ŞINCAN VASILE
  63. PRIMAR TRAIAN – PSD – NĂSTASE FĂNEL
  64. PRIMAR VALEA CIORII – PSD – IONESCU ŞTEFAN
  65. PRIMAR VALEA MĂCRIŞULUI – PSD – BOBEŞ MIHAIL
  66. PRIMAR VLĂDENI – PNL – DINU MARIAN