Accident rutier produs în municipiul Slobozia
Publicat de Razvan M.
Două echipaje de salvatori de la Detașamentul de pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate 2 autoturisme și 4 persoane, produs în municipiul Slobozia.

În sprijinul salvatorilor au intervenit și două echipaje ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.
După evaluarea medicală, nicio persoană nu a avut nevoie de transportul la spital. Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului, precum și sablarea carosabilului.
sursa: ISU Ialomița