Rezultatele concursurilor “Prietenii Pompierilor” şi “Cu viaţa mea apăr viaţa”

Vineri, 17.05.2013, a avut loc faza judeţeană a concursului “Prietenii Pompierilor”, în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe şcoli din judeţ şi-au demonstrat abilităţile de mici pompieri.

În urma desfăşurării probelor concursului, primele trei poziţii din clasament au fost ocupate astfel:

Băieţi şi mixt

Locul I – Echipaj Lic. Pedagogic “M. Basarab” Slobozia;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul III – Echipaj Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Ioan Gură de Aur” Slobozia.

Fete

Locul I – Echipaj “Lic. Tehnologic de Industrie Alimentară” Feteşti;

Locul II – Şc. Nr. 6 „Mihai Viteazul” Feteşti;

Locul III – Şc. Gimnazială “Aurel Vlaicu” Feteşti.

În ceea ce priveşte concursul „Cu viaţa mea apăr viaţa” desfăşurat astăzi, la start s-au aliniat 30 de echipaje de elevi, iar în urma desfăşurării celor trei probe clasamentul a fost următorul:

a) Clasele V – VIII

Băieţi

Locul I – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “A. Vlaicu” Feteşti;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa.

Fete

Locul I – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “A. Vlaicu” Feteşti;

Locul III – Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia.

Mixt

Locul I  – Echipaj Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Ioan Gură de Aur” Slobozia;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic “Înălţarea Domnului” Slobozia;

b) Clasele IX – XII

Băieţi

Locul I – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia – echipa 1;

Locul III – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia – echipa 2.

Fete

Locul I – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic Urziceni.

Mixt

Locul I  – Echipaj Colegiul Naţional “Grigore Moisil” Urziceni;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic „Al. I. Cuza” Slobozia – echipa 2;

Echipele clasate pe primul loc la acest concurs vor participa la etapa pe regiune de dezvoltare, ce se va desfăşura luna viitoare, în judeţul Ilfov.

Felicitări tuturor echipelor participante!