comenzi la domiciliu cliseru.ro

Rezultatele concursurilor “Prietenii Pompierilor” şi “Cu viaţa mea apăr viaţa”

Vineri, 17.05.2013, a avut loc faza judeţeană a concursului “Prietenii Pompierilor”, în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe şcoli din judeţ şi-au demonstrat abilităţile de mici pompieri.

În urma desfăşurării probelor concursului, primele trei poziţii din clasament au fost ocupate astfel:

Băieţi şi mixt

Locul I – Echipaj Lic. Pedagogic “M. Basarab” Slobozia;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul III – Echipaj Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Ioan Gură de Aur” Slobozia.

Fete

Locul I – Echipaj “Lic. Tehnologic de Industrie Alimentară” Feteşti;

Locul II – Şc. Nr. 6 „Mihai Viteazul” Feteşti;

Locul III – Şc. Gimnazială “Aurel Vlaicu” Feteşti.

În ceea ce priveşte concursul „Cu viaţa mea apăr viaţa” desfăşurat astăzi, la start s-au aliniat 30 de echipaje de elevi, iar în urma desfăşurării celor trei probe clasamentul a fost următorul:

a) Clasele V – VIII

Băieţi

Locul I – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “A. Vlaicu” Feteşti;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa.

Fete

Locul I – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “A. Vlaicu” Feteşti;

Locul III – Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia.

Mixt

Locul I  – Echipaj Seminarul Teologic Ortodox “Sf. Ioan Gură de Aur” Slobozia;

Locul II – Echipaj Şc. Gimnazială “G. Vâlsan” Amara;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic “Înălţarea Domnului” Slobozia;

b) Clasele IX – XII

Băieţi

Locul I – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia – echipa 1;

Locul III – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia – echipa 2.

Fete

Locul I – Echipaj Lic. Tehnologic “Areta Teodorescu” Griviţa;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic Urziceni.

Mixt

Locul I  – Echipaj Colegiul Naţional “Grigore Moisil” Urziceni;

Locul II – Echipaj Lic. de Artă “Ionel Perlea” Slobozia;

Locul III – Echipaj Lic. Tehnologic „Al. I. Cuza” Slobozia – echipa 2;

Echipele clasate pe primul loc la acest concurs vor participa la etapa pe regiune de dezvoltare, ce se va desfăşura luna viitoare, în judeţul Ilfov.

Felicitări tuturor echipelor participante!

Mai multe articole de la obiectiv.net: