Rezultate alegeri locale în Ialomița (articol actualizat permanent)

Slobozia, Alexandru Stoica (USL)

Urziceni, Sava Constantin (PNL)

Fetești, Catrinoiu Gheorghe (PNL)

Amara, Moraru Victor (independent)

Țăndărei – Cristi Roman (PSD)

Primăria Căzănești, câștigată de PSD, Stelian Traian obținând cele mai multe voturi, în fața principalului contracandidat, Gavrilă Alexandru (PNL).

Primăria Fierbinți Târg a fost câștigată de actualul primar Iusein Iuksel (USL).

Primăria Alexeni a fost obținută de actualul primar social democrat Cărbune Ion (PSD).

Primarul interimar al comunei Bărbulești, Liță Vasile, a obținut mandatul de primar.

La fel și la Buești, unde primarul Mihăilă Nicolae (PSD) a mai obținut un mandat.

La Cosâmbești, Popescu Bogdan (USL)

La Grindu, Cristache Constantin (PSD) a obținut mandatul de primar.

Gura Ialomiței este Lambru Constantin Cristinel (USL), Jipa Ioan de la PDL pierzând lupta electorală.

La Maia, Zamfir Marian (USL) a obținut funcția de primar.

Mărculești, Ciriblan Romeo Sorin (USL) l-a devansat pe actualul primar Ciriblan Gheorghe (API).

Mihail Kogălniceanu, Dinu Alexandru (PNL) a obținut un nou mandat de primar, cu 84%

Rădulești, actualul primar Micu Constantin (USL) a mai obținut un mandat cu peste 85%

Albești, Jugănaru Emil (PSD) a obținut mandatul de primar

Săveni, Drăgoi Daniela Mariana (API)

Vlădeni, Corlău Lucian (PSD)

Sudiți, Șincan Vasile (API)

Roșiori, Cristea Nicu (API)

Colelia, Niță Nichita (USL)

Giurgeni, Dinu Valere (USL)

Sălcioara, Frițu Ionel (API)

Gheorghe Lazăr, Marian Pavel (PSD)

Ciocârlia, Dragomir Răducanu (API)

Sărățeni, Tocileanu Eugen (API)

Grivița, Stroe Vasile (API)

Adâncata, Marin Gheorghe (PSD)

Andrășești, Ușurelu Ionel (PSD)

Ograda, Badea Lilian (PSD)

Jilavele, Stoene  Nicolae (PSD)

Scânteia, Ilie Georgeta (PSD)

Stelnica, Brateș Costel (PSD)

Valea Măcrișului, Bobeș Mihail (PSD)

Traian, Năstase Fănel (PSD)

Gârbovi, Popa Grigore (PSD)

Borănești, Nae Adrian (USL)

Munteni Buzău, Stan Florin (USL)

Platonești – Negraru Florinel (API)

Bucu, Drăgușin Ioan (API)

Ciulnița, Gheorghe Stelică (API)

Ion Roată, Ghiță Mihai (USL)

Movila, Mihai Valeriu (PSD)

Valea Ciorii, Ionescu Ștefan (PSD)

Perieți, Elena Cristea (API)

Sf. Gheorghe, Gomez Iuliana Livia (independent)

Sinești, Andrei Constantin (API)

Reviga, Began Niculaie (API)

Ciochina, Stroe Gheorghe (PSD)

Moldoveni, Dumitru Victor Alexandru (USL)

Armășești, Marius Carpen (PDL)

Făcăeni, Nuți Roșu (USL)

Cocora, Lefter Sorin Danuț, (PSD)

Axintele, Grigore Tudor (USL)

Balaciu, Mihu Cornel (PNL)

Coșereni, Radu Ion (PSD)

Dridu, Turiga Valentin (USL)

Gheorghe Doja, Ion Mihai (PNL)

Miloșești, Chițoiu Nelu (PNL)

Manasia, Gelal Oprea (API)

Movilița, Petre Petre (API)

Bărcănești, Popa Daniel (API)

Drăgoești, Mitrea Ion (PSD)

Bordușani, Nica Constantin (PSD)