Ziarul Obiectiv Ialomita
Ziarul Obiectiv Ialomita

Știri locale Ialomița

Ziarul Obiectiv Ialomita
  • OBIECTIV IALOMIȚA
  • Infotrafic
    • Anunțuri
  • Anunțuri și Informaţii Utile
  • Lege şi Ordine
  • Locuri de muncă
  • Locale Ialomița
  • Evenimente
  • Politică
  • Vremea
  • Magazin
    • Stiri nationale
    • No comment

IPJ Ialomița: Razie în municipiul Slobozia

Publicat de Razvan M.
10/12/2021 | Lege si Ordine
publicitatecliseru

Forțe de ordine ale poliției și jandarmeriei au acționat în cursul zilei de ieri pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid19 și diminuarea riscului de producere a accidentelor rutiere. Au fost aplicate 75 de contravenții și verificate peste 200 de autovehicule.

La data de 9 decembrie, 47 de polițiști din structurile de ordine publică, poliţie rutieră, investigaţii criminale, cu sprijinul luptătorilor de acțiuni speciale și al jandarmilor ialomițeni au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului Slobozia, precum și de verificare a modului în care se respectă prevederile Legii 55/2020.

publicitatepmp schengen

În cadrul acțiunii polițiștii au acționat în filtre rutiere, precum și  în zonele unde se produc aglomerări de persoane, în piețe, târguri, centre comerciale și terase.

De asemenea, au fost efectuate controale la 48 de societăți comerciale cu puncte de lucru în municipiul Slobozia, acțiunile fiind orientate pe latura preventivă/informativă, pentru conștientizarea cetățenilor cu privire la riscul la care se expun dacă nu sunt respectate măsurile de protecție sanitară și de distanțare fizică.

Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate 293 de persoane și controlate peste 214 autovehicule, în special transportul în comun de persoane.

Pentru neregulile constatate au fost aplicate în total 75 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 13.335 de lei, atât pentru încălcarea prevederilor Legii 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cât și pentru încălcarea normelor rutiere, iar ca măsuri complementare au fost reținute 3 permise de conducere. sursa: IPJ Ialomița Foto – arhivă

 

Distribuie
actiuni prevenirerazieslobozia

Articole recente:

Accident Ambulanta Urziceni 2

Urziceni: Accident rutier între o ambulanță și un autoturism

🟠 Obiectiv Ialomita | 27.03.2023 | Infotrafic
➡️ Citeşte
Jandarmeria Ialomita

3 Aprilie, Ziua Jandarmeriei. Jandarmeria Română împlinește 173 de ani.

🟠 Obiectiv Ialomita | 27.03.2023 | Lege si Ordine
➡️ Citeşte

Țăndărei: Șofer cu permisul suspendat, urmărit în trafic de polițiști. S-au tras focuri de armă.

🟠 Obiectiv Ialomita | 27.03.2023 | Locale Ialomita
➡️ Citeşte
Marsul Pentru Viata - Protopopiatul Slobozia

„Marșul pentru viață” în Protopopiatul Slobozia

🟠 Obiectiv Ialomita | 27.03.2023 | Evenimente
➡️ Citeşte
Porti Deschise Ipj Ialomita 11

Ziua Porților Deschise la IPJ Ialomița

🟠 Obiectiv Ialomita | 27.03.2023 | Lege si Ordine
➡️ Citeşte
Biserica De Lemn

Lucrările de restaurare a Bisericii de lemn „Sf. Nicolae” din Slobozia au fost finalizate

🟠 Obiectiv Ialomita | 26.03.2023 | Locale Ialomita
➡️ Citeşte

🟠 Vezi mai multe ştiri din Ialomiţa ➡️

Locuri de muncă Ialomița.
AJOFM Ialomița. Vezi detalii
Program de gardă farmacii,
Slobozia, luna MARTIE 2023

Marsul Pentru Viata
Reclama Piese Camioane
Reclama Personalizari
ziare.org   ziare & stiri
  • Termeni și condiții
  • Politica de Confidențialitate
  • Obiectiv Ialomița utilizează cookies. Află mai multe
  • Contact

Detalii Trafic obiectiv.net

Facebook Instagram Twitter Youtube
Ziarul Obiectiv Ialomita © 2011 - 2021 | obiectiv.net