Duminică 14 iunie
Ziarul Obiectiv Ialomița | Știri locale din județul Ialomița
Meniu

Incendiu la remorca unui autocamion, încărcată cu saci de ciment, pe DN2A, la Giurgeni

Publicat de Razvan M.

În această dimineață, în jurul orei 5:30, două echipaje de pompieri de la Stația de pompieri Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru lichidarea unui incendiu produs la remorca unui autocamion, pe DN2 A, în localitatea Giurgeni.

Incendiu Remorca Ciment Dn2a

Au ars remorca autocamionului, în proporție de 70% și aproximativ 240 de saci cu ciment.

Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind efectul termic.

Din fericire, nu s-au înregistrat victime.

sursa: ISU Ialomița