Avansări în gradul următor la Jandarmeria Ialomița, cu ocazia Zilei Naționale a României
Astăzi, 2 decembrie, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, a avut loc ceremonialul de avansare în grad și acordarea de recompense pentru cadrele militare, cu ocazia Zilei Naționale a României. Activitatea a avut loc în prezența prefectului județului Ialomița, domnul Constantin Marin.

Colonel Dobre Costel-Marius, inspectorul șef al inspectoratului, a prezentat ordinele de avansare în gradul militar următor, înainte de expirarea stagiului minim, pentru 7 cadre militare (trei ofițeri și 4 subofițeri), care îndeplinesc condiţiile legale şi care au obținut rezultate foarte bune în activitatea desfășurată.
În același cadru festiv, a fost adus un moment special de recunoaștere pentru cei care au participat cu onoare și dăruire la „Ștafeta Veteranilor 2025”, alături de voluntarii Invictus România!
Potrivit prevederilor legale în vigoare, avansarea în gradul următor a jandarmilor înainte de îndeplinirea stagiului minim în grad se poate face cu ocazia Zilei Naţionale a României sau a Zilei Jandarmeriei Române.
Îi felicităm pe toți și le urăm mult succes în activitate!
sursa: IJJ Ialomița



